Hoşgeldiniz, bugün 07 Mart 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Telkari Gümüş Alanlar

Telkari Gümüş Alanlar19 Ekim 2015 Pazartesi 14:21

Telkari Gümüş Alanlar, Telkari Gümüş Alan Yerler, Antika Telkari Gümüş Alanlar,Gümüş Alanlar, Gümüş Alan Yerler

Telkari Gümüş Alanlar, Telkari Gümüş Alan Yerler, Antika Telkari Gümüş Alanlar,Gümüş Alanlar, Gümüş Alan Yerler

Telkari tekniği M.Ö. 3000 yılından bu yana Mezopotamya’da, M.Ö. 2500’den bu yana da Anadolu’da kullanıldığı belirtiliyor. Telkari’nin asıl merkezinin 12. yüzyılda Musul olduğu, bu sanatın Musul’dan Suriye’ye, oradan da Anadolu’ya geçtiği ileri sürülmektedir. Telkari yapımının 15.yüzyıldan bu yana ise Türkler arasında da yaygın olduğu, özellikle de Güneydoğu Anadolu’da çok geliştiği bilinmektedir. 

Telkari’ nin sözcük anlamı tel ile yapılan sanattır. İnce telden yapılan  takı süslemeciliğidir. Telkari’ye aynı zamanda ‘vav işi’ de denilmektedir.

Telkari sanatının kullanıldığı ürünlerin bazıları şöyle;

Çakmak kılıfları, sigara ve mücevher kutuları, şamdanlar, tepsiler, şekerlikler, vazolar, ağızlıklar, nargile uçları, çiçekler, sürahi eşya kılıfları, abajurlar, çeşitli tabakalar, düğmeler, kol düğmeleri, küpeler tepelikler kolyeler, broşlar, bilezikler, kemerler, yüzükler, silah kabzaları, bıçak sağları, şemsiye sapları, zarf açacakları, yazı takımları, kaşık sapları, tespihler, nalınlar, baston sapları, şamdanlar, kül tablaları.

Telkari Gümüş eşyalarınızı satmak mı istiyorsunuz ? Arama motoruna Telkari Gümüş Alanlar diye sorgu yaptınız ve ürünlerinizi nasıl satabileceğinizi düşünüyorsunuz. Doğru adresi arıyorsanız Gümüş Alanlar kalite ve deneyiminden yararlanın. Bu sayede güven konusundaki tereddütleriniz de ortadan kalkacak.

Telkari işi müş Gümüşten yapılan ve işlemeli eserlerin üzerinde bulunan damga ile anlaşılır.

Antika Gümüş alanındaki başarımız yıllarca elde edilen tecrübelerden ve hizmet kalitemizden kaynaklanmaktadır. Her nevi antika eşya ve gümüş eşyalarınızı değerlendirmek için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek.

Gümüş Alanlar olarak bizi tercih ettiğiniz için şimdiden siz değerli müşterilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz

0 (216) 337 07 17 numaralı telefondan bizi arayarak elinizdeki ürünlerin degerlendirilmesi konusunda bilgi alabilirsiniz.

Ürünlerin fotoğraflarını 0532 400 28 86 numarısına  Whatsapp   üzerinden ya da hakankartal69@gmail adresine mail olarakta gönderip fiyat alabilirsiniz.

Okunma Sayısı: 1363
© 2016 Antika Eşya Alanlar
Tel: 02163370717 - Faks: 0532 4002886 - E-Posta: hakankartal69@gmail.com
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya